top of page

Haluatko olla yhteistyössä järjestämässä Petotestejä®?

Testien järjestämisyhteistyö on antoisaa -  saat varsinaisen aitiopaikan  Petotestien® mielenkiintoiseen  ja ainutlaatuiseen maailmaan! Yhteistyö on helppoa, eikä yhteistyötaholle aiheudu tapahtumasta mitään kuluja, eikä se ole ole vastuussa peruutuksista tai poisjäänneistä. 

​Testien järjestämisyhteistyössä kanssamme olleet  ovat kokeneet  järjestämisen erittäin antoisana sekä opettavaisena ja meillä onkin monia vakiyhteistyökumppaneita, joiden kanssa olemme toimineet yhteistyössä jo vuosia ja järjestäneet säännöllisesti heidän lähiseuduillaan Petotestejä. Järjestämisessä avustaminen ei kuitenkaan sido sinua mihinkään jatkossa  - voit olla mukana testin järjestämisessä ilman minkäänlaisia jatkovelvoitteita
 

Tapahtuman järjestämisyhteistyö etenee siten, että yhteistyöhön haluava ottaa meihin yhteyttä sähköpostilla

petotestit@gmail.com tai täyttää oheisen sähköisen lomakkeen. 


Sovittuamme asiat, saat meiltä valmiin paketin, joka sisältää tarvittavat materiaalit.
 

Testejä varten tarvitsemme siis usein paikallisen yhteistyökumppanin, joka huolehtii käytännön asioista. Yhteistyötahona voi toimia yksityinen henkilö, yritys, ryhmä tai kerho. Tehtävät ovat selkeitä, niistä selviytyy yksinkin, halutessaan ne voi jakaa. Järjestämisyhteistyötahon ollessa esimerkiksi koirakerho, tehtävään tulee valita vastuuhenkilö tai -henkilöt, jotka ovat oikeutettuja veloituksettomiin testeihin.


Testikalenteri 2025
 

Vuoden 2024 vapaat ajankohdat löydät TÄSTÄ. Vapaat ajankohdat näkyvät valkoisena/vaaleansinisenä, varatut päivät punaisella tai oranssilla. Varmistathan alustavaa varausta tehdessäsi, että ajankohta näkyy vapaana. Tiedosto päivitetään pari kertaa viikossa. 

R mainos1valmis.jpg


Järjestämisessä avustavien tehtäviä:

 

Klikkaa tästä tarkempi INFO

Tehtävät kiteytetysti: 

1. Testipaikan hankinta:
Testipaikan oltava riittävän tilava, tasainen, kovapohjainen alue, jossa testi voidaan suorittaa. 
Hyviä paikkoja ovat olleet mm.parkkipaikat, koulujen kentät, leirintäalueet, vanhat ja tiiviit hiekkamontut jne.
Tarkastathan testipaikan vielä ennen testipäivää, ettei alueella ole mitään testipäivää häiritsevää esim. rakennuskontteja, muita eläimiä lähellä, roskia, teräviä kappaleita maassa tms. 

Testipaikaksi ei sovellu:
- suuret yleisötapahtumat, esim. messut 
- pienet suljetut tilat (jääkiekkokaukalo, tenniskenttä tms.)
- pelto, ruohokenttä, tekonurmi eikä liian pehmeä pohja (maneesi, ratsastuskenttä tmv) 
Huomioithan, että kesähelteillä asfalttialueet saattavat olla myös toisinaan liian kuumia. 
Loppusyksystä kevääseen asti huomioitava myös lumi ja jää, tarvittaessa alue aurattava ja hiekoitettava.

2. Tapahtuman markkinointi (Petotestitiimiltä tulee valmista materiaalia)

3. Testipäivänä avustaminen paikanpäällä


Huom! ​Ilmoittautumiset ja aikataulutus tulevat meidän järjestelmämme kautta ja Petotestitiimi luo tapahtumalle myös Facebook-tapahtumasivun! 

UUSI LOGO VALK Petotestit läpinäkyvä.png

Yhteystiedot

petotestit@gmail.com
ilmot.petotestit@gmail.com

 
Asko Sorvo +358 46 563 5539
Hanna-Mari Sorvo +358 40 549 3000

 

Ilmoittautumiset

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Twitter Icon
  • Grey Instagram Icon

© 2025 PETOTESTIT®

bottom of page